Відкриті онлайн-торги України

leadmaker
09.11.2021 0 Comment

Оскільки система Прозорро націлена на боротьбу з корупцією, а це вкрай важливий момент на сьогоднішній день для української економіки. Важливо зазначити, що всі дії та вся проведена інформація про проведення закупівель можуть бути прийняті разом із територіальними громадами і система може виконувати низку певних функцій. Наприклад, зберігання бази даних із усіма державними, тобто публічними, закупівлями. 

Повна орієнтованість на проведення електронних аукціонів може допомогти, аби змінити характер щодо всіх інших закупівель. Важливо проводити моніторинг закупівлі, обирати вигідні лоти та робити ставки. До того ж, електронні торги Прозорро здатні забезпечити незалежний та автоматичний вибір переможця без втручання сторонніх осіб.

Так як вся ця система повністю складається з порталів таких закупівель, на яких публікуються лоти. Варто пройти реєстрацію на одному з таких майданчиків, а потім внести гарантійний внесок і можна зробити свою першу ставку на лот.

Як саме проводяться публічні закупівлі Прозорро?

Все обов’язково фіксується в системі організаторами торгів. І оскільки в тендері важливо дотримуватися всіх правил навіть при реєстрації, то сама пропозиція проходить автоматичну оцінку і встановлюються певні критерії. Якщо пропозиції від постачальника повністю підходить за всіма параметрами, воно виставляється на електронний аукціон. Перед проведенням цього кожен з учасників може виставляти всі пропозиції про ціну і можна зменшити навіть первісну вартість.

Продаж паїв в системі Прозорро

З 07.2021 року в Україні набув чинності закон про реалізацію ділянок землі через інтернет-аукціони, цей закон Верховна Рада підписала 18 травня.

Законодавчий акт охоплює впровадження продажу ділянок землі власності держави та комунальних установ чи прав на них в інтернет-торговельній системі. Більше інформації про проведення земельних торгів https://sale.ueex.com.ua/ru/news/pravyla-provedennya-torgiv-zemelqnymy-dilyankamy-na-prozorro-sale

Аукціон відбуватиметься в онлайн режимі у всесвітній мережі. За підсумками проведення торгів буде підписано договір купівлі-продажу, оренди, права забудови землі з переможцем аукціонів, який запропонував найвищу вартість за ділянку землі, що продається, або найбільш високу плату за її використання, яка затверджена в процесі торгів (пропозиція ціни).

Усі без винятку лоти повинні мати фотографічне зображення ділянок землі, відображення інформації про особу, яка має переважне право на придбання ділянки землі.

Закон визначає, що сума гарантійної оплати не повинна бути меншою за 30% від початкової ціни продажу ділянки або початкової суми оплати за рік користування землею.

Для ділянок землі які знаходяться у власності держави та комунальних організацій сільськогосподарського призначення початкова вартість дорівнює рентному доходу від використання землі, а щодо інших земель власності держави та комунальних установ не може бути меншою за нормативну грошову оцінку ділянки землі.

Система передбачає, що один лот може складатися лише з однієї ділянки або прав на неї. До закінчення аукціону відомості про їх учасників не підлягають оприлюдненню.

Аукціон здійснюється за наявності понад 2 учасників, які пройшли реєстрацію. Підсумки торгів по землі за будь-яким лотом будуть опубліковані на торговій веб-системі та на Єдиному державному порталі торгів по землі.

Перші результати продажу землі

На майданчику електронної торгівлі Prozorro.Sale пройшли перші торги з реалізації та передачі в оренду землі. Таким чином, ділянку землі для несільськогосподарських цілей розміром 0,23 га реалізувала Кам’янка-Бузька міська рада Львівської області. На даний лот претендували 3 учасники, і початкова вартість поки відбувався аукціон зросла більш ніж 4 рази з 704 000 гривень до 3 мільйонів гривень. Земля призначалася для будівництва та обслуговування будівель для комерційних підприємств.

Крім того, поки проводився цей торг, було передано в оренду на 3 роки ділянку землі для несільськогосподарських цілей, розміром 1,3 га в Дрогобичі. За підсумками аукціону, ціна одного року оренди закріпилася на рівні 227 000 гривень. На даний момент у системі Прозорро.Продажі вже оголошено 510 земельних торгів на суму 245 мільйонів гривень. Серед них – 335 торгів з оренди та 175 – щодо реалізації землі. Площа всіх опублікованих лотів ділянок землі загалом – 2300 га. 

Система Прозорро надає можливість приймати участь у відкритих аукціонах. За процесом торгів можуть спостерігати всі охочі, а значить, в системі немає місця корупції та сірим схемам, котрі відбуваються на закритих торгах.

Главный офис:
ул. Евгения Иванова 57-А, оф. 58, Киев, Украина

Почта: information@leadmaker.com

Телефон: +38 (044) 555-66-26