Товарно-сировинна біржа та її особливості

leadmaker
08.01.2021 0 Comment

На товарно-сировинній біржі (ТСБ) здійснюються операції з купівлі-продажу товарів та сировини. Це організований оптовий ринок, на якому масово продається й купується різна продукція. Завдання товарно-сировинної біржі – забезпечити умови для укладання угод купівлі-продажу за допомогою публічних торгів. В Україні ці функції виконує Українська енергетична біржа. Отримати інформацію про її роботу та зареєструватися на майданчику можна за посиланням www.ueex.com.ua.

Особливості

Крім того, що об’єктом торгівлі на ТСБ є сировина та товари, вона має й інші особливості:

  1. торгівля регулюється правилами біржі;
  2. кожна ТСБ функціонує, незалежно від інших;
  3. в розвинених країнах товарно-сировинні біржі є неприбутковими організаціями;
  4. вільне ціноутворення;
  5. торгівля ведеться лише стандартизованої продукцією;
  6. покупець може вибрати будь-якого продавця і навпаки;
  7. в торгівлі беруть участь посередники (маклери, брокери).

На товарній біржі можна придбати широкий спектр товарів, починаючи від напівфабрикатів, закінчуючи нафтою. На ТСБ торгівля здійснюється не самою продукцією, а контрактом на її поставку. На ній практично немає натурального обміну, товар не складується, не зберігатися. Іншими словами, в результаті торгів відбувається не передача продукції безпосередньо покупцеві, а передається лише права власності на неї.

Які бувають

Товарно-сировинні біржі класифікуються за рядом ознак. Залежно від виду торгів, вони можуть бути закритими або відкритими. Залежно від того, які операції здійснюються, вони діляться на ТСБ реального товару та ф’ючерсні ТСБ.

Залежно від участі держави, ТСБ бувають:

  • публічні (регулюються державою);
  • з обмеженим втручанням;
  • приватні.

Деякі біржі є універсальними, на них можна придбати різні групи товарів. Є й такі ТСБ, на яких продається лише певна група товарів.

Однією з важливих функцій ТСБ є впорядкування товарно-сировинного ринку за допомогою біржових механізмів. ТСБ забезпечує організовану торгівлю за встановленими правилами для всіх гравців. За допомогою біржових механізмів, а конкретно – спекулятивних дій, вдається домогтися підвищення попиту на продукцію навіть в тому випадку, якщо її фактичне споживання не виросло (та навпаки). Така схема обміну гарантує відсутність дефіциту або застою. Також продавці отримали можливість торгувати не самим товаром, а контрактами на нього, що значно спрощує торгівлю і дозволяє заощадити час та кошти.

Главный офис:
ул. Евгения Иванова 57-А, оф. 58, Киев, Украина

Почта: information@leadmaker.com

Телефон: +38 (044) 555-66-26