Кому потрібні аукціони з необробленої деревини

leadmaker
26.04.2021 0 Comment

В ході санітарної вирубки лісу, що регулярно проводиться лісовими господарствами України, збирається досить велика кількість необробленої деревини, від продажу якої держава може отримати прибуток. Отримані кошти будуть використані для розвитку лісової галузі в Україні.

До недавнього часу деревина продавалася на основі тіньових схем «своїм» по заниженій вартості. Із-за цих корупційних схем та домовленостей між покупцями та продавцями держава втрачала кошти, а також не могла відслідкувати реальні об’єми продажу цієї цінної сировини. Тому в 2016 році була створена система Прозорро.Продажі, на якій кожен день проводяться онлайн аукціони відкритого типу. Продаж деревини через відкриті торги в Україні розпочався з 2020 року і триває й досі. Ознайомитися з актуальними на даний час аукціонами можна на сайті Української торгівельної біржі sale.uub.com.ua.

Чому відкриті торги – це вигідно

Найбільшу вигоду від запуску системи Прозорро.Продажі отримали покупці, так як раніше для придбання цікавого лоту на закритому аукціоні потрібно було давати хабарі його організатору. Наразі прийняти участь в торгах на чесних умовах можуть усі бажаючі, у тому числі й іноземці. Для участі в онлайн аукціоні не потрібно домовлятися з організатором чи давати йому хабар. Всі учасники змагаються між собою на рівних умовах, так як їх дані закодовані за допомогою шифру. Продавець дізнається дані переможця лише після того, як його оголосить система. Це забезпечує чесніть проведення аукціону та відсутність будь-якого впливу на результат.

Також вигідними електронні торги є і державі, яка з їх допомогою отримала можливість відслідковувати реальні об’єми продажу сировини. Лісова галузь України стала отримувати більше коштів на свій розвиток.

В свою чергу користь онлайн торгів для продавців у тому, що на Прозорро.Продажі знаходяться покупці з усієї України, а це значно розширює ринок збуту продукції.

Почитати більше про ринок деревини в Україні можна на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupivlya-brusiv-suhostoyu-na-prozoro-prodazhi.

Завдяки тому, що такі аукціони проводяться публічно, слідкувати за їх ходом можуть усі бажаючі, серед яких можуть знаходитися навіть працівники контролюючих служб та преси. Все це забезпечує прозорість ринку деревини в Україні.

Як тепер придбати деревину

Відтепер не потрібно нікуди їхати, щоб прийняти участь у торгах. Досить лише зареєструватися на одному з торгівельних майданчиків, що акредитовані в Прозорро.Продажі, обрати лот та подати заявку на участь. В назначений час треба зайти в особистий кабінет на сайті торгівельного майданчику та перейти за посиланням, що буде надіслано у вигляді повідомлення. Саме за цим посиланням і буде знаходитися потрібний аукціон. Разом з подачею заявки на участь в торгах потрібно буде сплатити гарантійний внесок, що може складати 5% від початкової ціни лоту. По закінченні аукціону переможець буде обраний автоматично. Будь-які втручання в хід торгів виключені.

Главный офис:
ул. Евгения Иванова 57-А, оф. 58, Киев, Украина

Почта: information@leadmaker.com

Телефон: +38 (044) 555-66-26